ردکردن این

توالی یابی نسل جدید (NGS)

تعیین توالی کل ژنوم (WGS)، توالی یابی کل اگزوم (WES) و توالی یابی ترانسکریپتوم (RNA Seq)

توالی یابی نسل جدید (Next Generation Sequencing, NGS)، یک فناوری توالی یابی است که توان عملیاتی و سرعت فوق العاده بالایی دارد. این فناوری برای تعیین ترتیب نوکلئوتیدها در کل ژنوم یا مناطق هدف در DNA یا RNA استفاده می شود. NGS علوم زیستی را متحول کرده است و به محققین اجازه می‌دهد کارهای متنوعی انجام دهند و سیستم های بیولوژیکی را در سطحی که قبلا ممکن نبوده است، مطالعه کنند. تکنیک NGS را می‌توان برای انواع ارگانیسم‌ها از جمله باکتری‌ها، گیاهان، انسان و حیوانات استفاده نمود.

فارموژن با هدف خدمت به محققین، اساتید و دانشجویان گرامی و همچنین کمک به مراکز علمی و تحقیقاتی، خدمات توالی یابی کل ژنوم (WGS)، توالی یابی کل اگزوم (WES) و توالی یابی ترانسکریپتوم (RNA Seq) در گونه­‌ها و نژادهای جانوری و گیاهی متفاوت را از طریق NGS ارائه می دهد.

NGS چه کارهایی می تواند برای شما انجام می دهد؟

 • توالی یابی کل ژنوم (WGS)
 • توالی یابی کل اگزوم (WES)
 • استفاده از توالی یابی RNA برای کشف واریانت های جدید در سطح RNA و مناطق اسپلایسینگ یا تعیین میزان RNA برای آنالیزهای بیان ژن
 • آنالیز عوامل اپی ژنتیکی مانند متیلاسیون DNA و برهم کنش DNA – پروتئین
 • توالی یابی نمونه های سرطانی برای مطالعه جهش های نادر سوماتیک
 • مطالعه میکروبیوم
 • شناسایی عوامل بیماری زا جدید

توالی یابی کل ژنوم (WGS)

در روش توالی یابی کل ژنوم (Whole Genome Sequencing, WGS)، کل توالی یک موجود، توالی یابی می گردد که شامل توالی ژنومی، توالی DNA میتوکندریایی در سلول های جانوری و توالی DNA کلروپلاست در سلول های گیاهی است.

توالی یابی کل اگزوم (WES)

در روش توالی یابی کل اگزوم (Whole Exome Sequencing, WES)، کل نواحی کد کننده پروتئین (اگزوم) یعنی کمتر از 2 درصد کل ژنوم جاندار، توالی یابی می­ شود.

توالی یابی ترانسکریپتوم (RNA Seq)

توالی یابی ترانسکریپتوم (RNA Sequencing)، تکنیکی است که کمیت و توالی RNA را در نمونه ­ها با استفاده از توالی یابی نسل جدید (NGS)، بررسی می ­کند.

NGS- FarmoGene

تفاوت بین NGS و توالی یابی سنگر

در اصل، مفاهیم پشت فن‌آوری‌های سنگر و توالی‌یابی نسل جدید (NGS) مشابه هستند. در هر دو توالی یابی NGS و سنگر، DNA پلیمراز، نوکلئوتیدهای فلورسنت را یک به یک به رشته الگوی DNA در حال رشد اضافه می کند. هر نوکلئوتید با برچسب فلورسنت خود شناسایی می شود.

تفاوت اساسی بین توالی یابی سنگر و NGS، حجم توالی یابی است. روش سنگر فقط یک قطعه DNA را در یک زمان توالی‌یابی می‌کند، در حالی که در NGS میلیون‌ها قطعه به طور همزمان در هر اجرا توالی‌یابی می‌شوند. NGS همچنین قدرت بیشتری برای شناسایی واریانت­ های جدید یا نادر ارائه می‌کند. فارموژن برای رفاه حال شما عزیزان، توالی یابی سنگر نیز ارائه می دهد.

ویژگی های خدمات توالی یابی فارموژن

دقت و کیفیت عالی

سرعت بالای ارائه خدمات

قیمت مناسب

استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های خوانش DNA

نحوه ارسال نمونه به فارموژن

 • در صورت ارسال نمونه خون، جهت استخراج DNA و RNA از یخ خشک و یا ازت مایع استفاده نمایید.
 • در صورتی که نمونه شما DNA و یا RNA  است لطفا عکس ژل الکتروفورز را به همراه نمونه ارسال نمایید.
 • فارموژن نمونه های بدون عکس ژل و کنترل کیفی اولیه را برای توالی یابی ارسال نمی کند.
 • نمونه ها در تیوب­ های RNA stable  و DNA stable  به صورت کاملا خشک و در دمای اتاق ارسال می­ گردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید