ردکردن این

فارموژن، ارائه دهنده خدمات ژنومیک و اصلاح نژادی

فارموژن با سابقه تحلیل داده‌های ژنتیکی، با همکاری جمعی از متخصصین ژنتیک، علوم دامی و علوم داده (بیوانفورماتیک)، در حوزه اصلاح نژاد، ارزیابی ژنومیک و انتخاب دام برتر با رویکرد افزایش بازده اقتصادی گامی مهم و موثر برداشته است و بدین وسیله نیاز دامداران به واردات اسپرم­های خارجی و ارسال نمونه­ های خون یا بافت دام به خارج از کشور برای ارزیابی ژنومیکی را کاهش داده است.

در حال حاضر، فارموژن در زمینه ارزیابی ژنومیک در گاو شیری و ارائه کاتالوگ فعالیت می­کند و بررسی ژنومیکی سایر گونه­ ها و نژادها از برنامه­ های آتی این گروه است.

چرا فارموژن؟

هدف اصلاح نژاد دام، تولید حیواناتی است که در شرایط اقتصادی آینده، بازدهی بهتری داشته باشند. بازده اقتصادی سیستم تولید، محور اصلی برنامه ­های اصلاح نژاد دام است.

از گذشته دور گزینش در میان حیوانات اهلی توسط دامداران صورت می­گرفته و همواره از حیواناتی که دارای صفات تولیدی بهینه (میزان شیر، تولید مثل و…) بوده ­اند جهت ایجاد نسل­ های برتر استفاده شده است.

با پدیدار شدن علم ژنتیک و اهمیت بیان ژن در بروز صفات، اصلاح و بهبود محصولات وارد فاز جدیدی شد. به طوری که دامداری در سراسر دنیا به سمت هوشمند سازی و استفاده از معیارهای ژنتیکی در کنار روش­ های سنتی در راستای مدیریت اقتصادی و بهینه گله پیش رفته است.

روش­های اصلاح نژاد ژنومیک در ایران همچنان نوپا هستند. فارموژن با ارائه خدمات ژنومیک و اصلاح نژادی در داخل کشور در راستای به روزرسانی دامداری­ های کشور گام برداشته است.

خدمات فارموژن

مزایای خدمات فارموژن

تیم فارموژن

دکتر ابوالفضل مطهری

سوپروایزر واحد تحلیل داده‌های ژنتیکی و سرمایه گذار

دامون نشتاعلی

مسئول فنی ژنتیک و هم بنیان گذار

WhatsApp Image 2021-08-06 at 18.30.14

امین قهرمانی

مسئول فنی ژنتیک

فرشته قجوری

مسئول تحلیل داده های ژنتیکی

پردیس عظیمیان

کارشناس سلولی مولکولی

axe

مرجان استوارپور

کارشناس ارشد ژنتیک

axe

مرضیه گودینی

کارشناس علوم آزمایشگاهی دامپزشکی