ارزیابی-ژنتیکی-گله-های-گاو-شیری

ارزیابی ژنتیکی گله های گاو شیری

گزارش ژنتیکی گله، ارزیابی تیپ، همخونی، تعیین آمیزش و انتخاب اسپرم

اصلاح نژاد و مدیریت گله، مهم ترین ابزار برای تامین آینده اقتصادی یک واحد تولیدی گاو شیری است.

فرايند اصلاح نژاد، نيازمند انتخاب مولدهای برتر بوده و بايد دام­ هایی که نسبت به سايرين قادر به توليد فرزندان بهتری هستند، شناسايی شوند. با وجود تنوع ژنتيكی در جمعيت، می توان ميانگين صفات را تغيير داد و در نتیجه برتری افراد انتخاب شده در نسل بعد ظاهر می شود.

بدین منظور لازم است تلیسه ها و گاوهای موجود در گله از لحاظ تیپ و ویژگی های ظاهری، میزان همخونی، سخت زایی و سایر صفات تولیدمثلی و تولیدی مورد بررسی قرار گیرند. همچنین نقاط ضعف و قدرت گله، و دلیل حذف شناسایی شوند. در نهایت با توجه به ویژگی­ های هر راس دام و هدف دامداری، بهترین اسپرم ها برای آمیزش و داشتن نسل بعد برتر پیشنهاد شود.

ارزیابی ژنتیکی گله شامل چه مواردی است

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارزیابی ژنتیکی به چه صورت انجام می شود؟

فارموژن با کمک متخصصین اصلاح نژاد به بررسی دقیق و نمره دهی به  17 صفت تیپ برای هر راس دام می پردازد. سپس توسط نرم افزارهایی از جمله WMS و یا به صورت دستی با نظر گرفتن صفات فنوتیپی، شجره دام، اهداف اصلاح نژادی مربوط به گله، کنترل همخونی و… بهترین و مناسب ترین اسپرم ها برای آمیزش پیشنهاد می شود.

فارموژن برای رفاه حال شما عزیزان به صورت حضوری و غیر حضوری، ارزیابی ژنتیکی گله های گاو شیری را در سراسر کشور انجام می­ دهد.

البته برای اطمینان از ژن ­های به ارث رسیده، و استفاده از گاو برتر برای انتقال جنین و IVF می­توانید از خدمت دیگر ما، به نام ارزیابی ژنومیک در گاو شیری استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

مزایای ارزیابی ژنتیکی گله های گاو شیری فارموژن با wms

بهبود سودآوری: افزایش طول عمر و ارزش شیر تولید شده با تاکید بر صفات مهم اقتصادی که از نظر علمی با طول عمر مرتبط هستند.

مدیریت ریسک: با تجزیه و تحلیل شجره تا 10 نسل، یکی از بزرگترین هزینه های “پنهان” در صنعت گاو شیری، یعنی همخونی را مدیریت کنید. همچنین با شناسایی هاپلوتایپ های ژنتیکی جدید و مغلوب، از جفت گیری گاوهای حامل جلوگیری می کند که برای سلامت حیوانات و سودآوری مزرعه حیاتی است.

افزایش سرمایه گذاری ژنتیکی: انتخاب گاو نر و اسپرم مناسب با توجه به شاخص ها و اهداف دامداری برای به حداکثر رساندن پیشرفت ژنتیکی

پذیرش تکنولوژی جدید: توانایی استفاده از داده‌های ژنومیک گاو ماده در فرآیند آمیزش و رتبه ‌بندی گله در این ارزیابی‌ها به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد از فناوری‌های تجاری جدید استقبال کنند و آنها را در برنامه اصلاح نژاد بگنجانند.

02191307204